Dedektör Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forumumuzda Uyulması Zorunlu Olan Kurallar

Aşağa gitmek

Forumumuzda Uyulması Zorunlu Olan Kurallar Empty Forumumuzda Uyulması Zorunlu Olan Kurallar

Mesaj  Prusa Anatolia Bir Paz Mart 21, 2010 11:03 pm

Aşağıda; forumumuzda uyulması gereken kurallar belirtilmiştir. Kurallara bilerek ve kasıtlı olarak uymayanlar forum üyeliğinden atılacak ve eğer gerekiyorsa, T.C Anayasasının ve Türk Ceza Kanunu'nun ilgili maddelerince, T.C. Emniyet Birimlerine, Savcılıklarına intikal ettirileceklerdir.

1 - Tüm üyeler forum kurallarına uymayı peşinen kabul etmişlerdir.
2 - Aşağıda yazılı bulunan kuralların bir kısmına ya da tamamına uymayan üyelerin üyelikleri, http:\\forumdedektor.easyforumpro.com yönetimi tarafından silinebilir, engellenebilir. Gerekli görüldüğünde ilgili üye, T.C. Emniyet Birimlerine ve Cumhuriyet Başsavcılığı'na intikal ettirilebilir.
3 - Hiç bir üye, diğer üyeleri rahatsız edici söz, küfür ve hakaret içeren yazı yazamaz.
4 - Hiç bir üye, diğer üyelerin dini, lisanı, lehçesi, mezhebi, ırkı ve milliyeti aleyhinde yazı yazamaz, hakaret edemez.
5 - Hiç bir üye, "Avatar" olarak adlandırılan profil resimlerinde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne karşı hakaret olarak tanımlanabilecek hiç bir resim yükleyemez.
6 - Hiç bir üye, bölücü örgüt propagandası yapamaz. Yaptığı tespit edildiği anda, mesajın atıldığı bilgisayarın IP numarası T.C. Emniyet Güçlerine bildirilir ve üye olunurken verdiği Elektronik Posta adresi teknik takibe aldırılır.
7 - http:\\forumdedektor.easyforumpro.com yönetimi gerekli gördüğünde, kişi ya da kişilere üyelik vermeyebilir.
8 - Hiç bir üye, imzasında ve profilinde, bölücü örgüt propagandası içeren link ekleyemez.
9 - COPPA'nın (Children's Online Privacy Protection Act) yayınladığı kurallara göre, 13 yaşın altındaki çocuklardan bilgi toplanamaz. Bu yüzden 13 yaşın altındaki kişilerin foruma üye olmaları yasaktır.
10 - Her kullanıcının 1 hesap alma hakkı vardır. 2 veya daha çok hesabı olan üyelere yapılacak yaptırım için, hesabı alma amaçlarına bakılacaktır. Çift üyelikler IP'den tespit edilir. Eğer foruma aynı ipden 2 veya daha fazla kişi bağlanıyorsa, yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermemek için, durum yönetime baştan bildirilmelidir. Aksi halde bilgi vermeksizin üyelikler silinir veya engellenir.
11 - Forumda yazarken Türkçe İmla Kurallarına uyunuz. Sürekli büyük harfle ve sürekli kırmızı fontla yazı yazmayınız.
12 - Sitemiz elektronik bilgi paylaşım sitesidir. Mesajlarınıza; dinleri, dilleri, ırkları, mezhepleri, partileri, siyasi düşünceleri yüceltici veya aşağılayıcı ibareler; siyasi parti bayrağı, siyasi lider gibi bu düşünceleri belirten simgeler ile karşı takım taraftarlarına cevap hakkı doğuran kışkırtıcı yazı yazılmamalıdır.
13 - Forumda; başka sitelerden açıkça kaynak belirtmeksizin bilgi alıntısı yapılmamalıdır.
14 - Forumlardan bilgisayarınıza sızabilecek zararlı içeriklerin (virüs, trojan vs.) bilgisayarınızda herhangi bir sorun oluşturması halinde mesuliyet kabul etmeyiz. Lütfen güvenmediğiniz kullanıcıların verdiği site dışı bağlantılara tıklamayınız, sisteminizde güvenilir ve güncel antivirüs yazılımları bulundurunuz.
15 - Forumda her kullanıcı kendi yazdığından sorumludur, http:\\forumdedektor.easyforumpro.com yönetimi içerikten sorumlu tutulamaz. http:\\forumdedektor.easyforumpro.com yönetimi, yargıdan istek geldiğinde kullanıcı iplerini ve mesaj saatini yargıya verecektir.
16 - Üyeler kendi paylaşımlarından sorumlu olduğundan, sitemiz üzerinden yapacakları herhangi bir yasadışı paylaşımdan kendileri sorumludurlar.
İlgili Kanun:
Kanun No: 5651 Madde 4 Fıkra 2; "İçerik sağlayıcı, bağlantı sağladığı başkasına ait içerikten sorumlu değildir. Ancak, sunuş biçiminden, bağlantı sağladığı içeriği benimsediği ve kullanıcının söz konusu içeriğe ulaşmasını amaçladığı açıkça belli ise genel hükümlere göre sorumludur."
Prusa Anatolia
Prusa Anatolia
Admin

Mesaj Sayısı : 4
Kayıt tarihi : 21/03/10
Yaş : 42
Nerden : Bursa

https://forumdedektor.easyforumpro.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz